Spálená 16 - předplatné

Spálená 16 - předplatné "B"

Termín
8.10.2024 - 19:00 (úterý)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 300 Kč
Zakoupit vstupenky
Autor
Jan Schmid
Divadlo
Studio Ypsilon, Praha
Hrají
Jan Jiráň, Roman Janál, Jana Synková / Paulína Labudová, Lumíra Přichystalová / Romana Sittová, Petr Vršek, Roman Mrázik, Pavel Nový, Martin Bohadlo, Arnošt Goldflam, Jitka Vrbová, Barbora Skočdopolová, Jiřina Vacková, Kryštof Mende, Renata Rychlá, Martin Janouš, Lenka Šebek Loubalová, Jan Večeřa, Jan Bradáč, Tomáš Víšek, Veronika Soumarová, Dominik Renč, Jan Noha, Petr Hasman...
Délka
150 minut - přestávka : Ano
Žánr
Komedie se zpěvy, Drama
Režie
Jan Schmid
Bezbariérový přístup
Ano

Listování dějinami jedné ulice. Bejvávalo, bejvávalo – národ sobě v každé době.

Inscenace objevně odkrývá genius loci Spálené 16, tj. nejen domu, kde Ypsilonka již dlouhá léta sídlí, ale i celé ulice. Kaleidoskopicky a v časových skocích se před divákem odvíjejí dějiny místa, jehož jedinečnosti inscenace vzdává hold. Centrem dění je funkcionalistický dům, palác Olympic z roku 1927 od Jaromíra Krejcara (hraje Martin Bohadlo), který se svou ženou, provokativní novinářkou Milenou Jesenskou (hraje Renata Rychlá) bydlel hned naproti v domě U Zlaté kotvy, kde se scházela česká avantgarda a na návštěvy chodil F. X. Šalda.

Předprodej vstupenek od 30. 4. 2024 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!


Trailer