Senses

Senses

Termín
31.10.2023 - 19:00 (úterý)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 390 Kč
Zakoupit vstupenky
Divadlo
Cirk La Putyka
Přístupnost
od 6 let (více informací)
Hrají
Šárka Bočková, Adéla Míšková, Helena Nováčková, Michal Boltnar, Daniel Komarov, Jiří Weissmann, Filip Zahradnický, Valentin Verdure, Jiří Kohout / Adam Joura
Délka
70 minut - přestávka : Ne
Žánr
Tanec, Akrobacie, Cirkus, Divadlo
Režie
Maksim Komaro
Bezbariérový přístup
Ano

Senses je inscenace finského režiséra Maksima Komara, který se souborem Cirk La Putyka spolupracoval na divácky oblíbených projektech jako Isole, Batacchio, Kaleidoscope nebo Slapstick Sonata. Vzhledem ke společné historii režiséra a souboru, která započala již v roce 2011, se Maksim Komaro rozhodl stvořit představení oslavující tuto historii – historii jednotlivých členů souboru, samotného režiséra a jejich propojení – a také osobitost. A jde ještě mnohem dále do minulosti, dotýká se bohaté cirkusové historie sahající až 400 let nazpátek a cirkusového řemesla v té nejzákladnější formě. Od abstraktního minimalismu po tradiční kejkle ze středověkých tržišť.

Svým provedením se dotýká všech našich smyslů a obhajuje právo cirkusového umění nebýt intelektuální a racionální, ale naopak tělesné a emocionální, zaměřené na pocity, skrze které vnímáme svět. Dříve v cirkusovém šapitó návštěvníci pociťovali blízkost druhých lidí sedících vedle nich, ve vzduchu se nesla vůně popcornu, pach zvířat, někdy i umělců, byl zde hluk a všudypřítomný strach ze zranění a smrti. Absolutní pohlcení, jiný intenzivní svět. Senses nabízí moderní přeměnu této historie a přináší zážitek pro všechny naše smysly.

Těšit se můžete na nejrůznější styly a žánry cirkusového umění od vzdušné akrobacie přes skoky na teeterboardu až po žonglování, tanec, pantomimu a práci s nejrůznějšími objekty. Představení hravě přeskakuje mezi cirkusem a tancem za doprovodu divadelních prvků a scénického umění.

Předprodej vstupenek od 19. 6. 2023 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP, sleva pro studenty po předložení studentského průkazu 50%, sleva pro abonenty 2023 po předložení abonentky 20% (pouze v Infocentru).

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!