Pohádka pošťácká

Pohádka pošťácká

Termín
21.8.2021 - 16:00 (sobota)
Místo konání
Dvorek K-klubu (kde to je?)
Cena
50 Kč
Autor
Karel Čapek
Divadlo
Divadelní spolek MIMo.s., Praha
Hrají
Petr Liška, hlasy skřítků Filip Jančík
Délka
45 minut - přestávka : ne
Žánr
Pohádka
Režie
Petr Liška
Bezbariérový přístup
Ano

Byli jste někdy na staré poště? A byli jste tam v noci? A víte, co se stane, když nenapíšete na dopis adresu? V Pohádce pošťácké se na starou poštu podíváte s panem Kolbabou, v noci se seznámíte s poštovními skřítky, a kvůli dopisu bez adresy projedete celou českou zemi.
Pohádka je scénograficky zpracována jako triptych. Z poštovního úřadu volně přejdeme k putování po obrázkově zpracované mapě České republiky, z níž nakonec dojdeme, spolu s panem Kolbabou, i k domečku Mařenky. V představení se objevují prvky činohry, divadla loutkového nebo také pohybového a neverbálního. Malému divákovi nenásilnou a hravou formou předkládáme vlastivědné informace, které jsou pro něj snadno přijatelné. Tím celé představení dostává určitou výchovnou nadstavbu. Spolu s panem Kolbabou mohou děti objevit mnoho krás naší země.

V případě nepříznivého počasí hrajeme v učebně na arkádovém nádvoří jičínského zámku. Akce je součástí projektu Prodloužené víkendy v Jičíně. Kompletní program pohádek na dvorku K-klubu ke stažení ZDE