Pavel Šporcl & Praga Camerata: Novoroční koncert

Pavel Šporcl & Praga Camerata: Novoroční koncert

Termín
10.1.2024 - 19:00 (středa)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 490 Kč
Zakoupit vstupenky
Hrají
Pavel Šporcl, Praga Camerata
Délka
70 minut - přestávka : Ne
Žánr
Koncert, Vážná hudba
Bezbariérový přístup
Ano

Pavel Šporcl

Houslový virtuos světového renomé, přímý pokračovatel slavné tradice české houslové školy reprezentované Otakarem Ševčíkem, Jaroslavem Kocianem či Václavem Snítilem. Díky svému umění i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších světových pódiích u posluchačů všech generací.

Bára Kodetová

Bára Kodetová pochází z více než 200 let starého uměleckého rodu. Mezi její předky patří herci Vendelín Budil, Jiří Steimar či sochař Jan Kodet. Jejím otcem byl herec Jiří Kodet a babičkou herečka Jiřina Steimarová. Za svou kariéru účinkovala v mnoha prestižních pražských divadlech (Činoherní klub, Viola, Studio DVA, Spolek Kašpar, Řeznická a další). Pět let byla členkou Národního divadla v Praze. Momentálně účinkuje v Divadle Bez zábradlí a v Divadle Na Jezerce. Od svých 16 let se objevovala v řadě inscenací, pohádek, filmů, i koprodukčních snímků. Mezi nejznámější patří Učitel tance, Rivers of Babylon, pohádka Peklo s princeznou nebo americká TV minisérie Duna a Děti duny. Bára je uměleckou osobností mnoha tváří a talentů. 

Praga Camerata – komorní smyčcový orchestr

Komorní orchestr Praga Camerata je pokračovatelem věhlasné tradice českých komorních souborů. Založil jej v roce 2001 houslista Pavel Hůla s vizí zúročit své bohaté zkušenosti primária Kocianova kvarteta i dlouholetého člena orchestru Pražští komorní sólisté. Ke spolupráci přizval hráče, kteří se věnují převážně komorní hudbě. Uměleckou vedoucí ansámblu je Lucie Hůlová.

Předprodej vstupenek od 20. 10. 2023 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP max. 10 ks.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!