Můj báječný rozvod

Můj báječný rozvod

Termín
28.2.2024 - 19:00 (středa)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 440 Kč
Zakoupit vstupenky
Autor
Geraldine Aron
Divadlo
Agentura ŽIDEK, Opava
Hrají
Eliška Balzerová
Délka
150 minut - přestávka : Ano
Žánr
Komedie, Drama
Režie
Jana Kališová
Bezbariérový přístup
Ano

Laskavá komedie věnovaná všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami.

Můj báječný rozvod je hra pro jednu herečku, plyšového psa jménem Axl a sedmnáct postav; všechny je v inscenaci hraje Eliška Balzerová. Autorkou je irská dramatička GERALDINE ARONOVÁ, která sice tvrdí, že tato hra o nelehkém údělu ženy středních let opuštěné manželem je čirá fikce, na druhou připouští, že kdyby sama za sebou neměla rozvod, patrně by tuhle hru nikdy nenapsala.

Hra se poprvé uváděla v irském Druid Theatre, odkud se přesunula do londýnského divadla Apollo ve West Endu, kde obdržela cenu Olivier nomination for Best Entertainment. I když se od doby svého vzniku hraje ve 32 zemích, autorka uvádí, že pražská produkce patří mezi její nejoblíbenější. Od premiéry v roce 2003 se představení těší nepřetržitému zájmu diváků a je dosud nejdéle uváděným titulem Geraldine Aron v jedné zemi.

Uvádí Agentura ŽIDEK, Opava.

Předprodej vstupenek od 5. 9. 2023 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Neposkytujeme slevy ZTP!

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!