Koncert filmové hudby

Koncert filmové hudby

Termín
18.9.2021 - 19:00 (sobota)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 340 Kč
Zakoupit vstupenky
Délka
90 minut - přestávka : ne
Žánr
Koncert
Bezbariérový přístup
Ano

Star Wars, Piráti z Karibiku, Game of Thrones, Pán prstenů, James Bond, nebo legendární večerníčky. V jičínském divadle se můžete těšit na filmovou hudbu, kterou živě zahrají smyčce Pražského filmového orchestru, který se filmové hudbě věnuje již třináct let a v Jičíně vystoupí poprvé.

V Čechách se několik symfonických orchestrů občas dotýká svým repertoárem některých oblíbených titulů populární nebo filmové hudby. Těleso, které před 13 lety založil dirigent Jiří Korynta, Pražský filmový orchestr, se ovšem specializuje výhradně na interpretaci filmové, popř. muzikálové hudby živě na podiu.

Za svou třináctiletou historii se orchestr poměrně rozrostl, ale zejména zdokonalil. Velká zásluha patří zejména dirigentovi Jiřímu Koryntovi, který ze studentů či absolventů různých hudebních a uměleckých škol dostal maximum jejich výkonu a naučil je, jak k hraní tohoto náročného žánru v symfonické podobě přistupovat. Studenti stále tvoří značné zastoupení v orchestru, ale dostávají také možnost zahrát si po boků profesionálů z filharmonií nebo divadelních orchestrů.

Orchestr za sebou má mnoho vystoupení po celé České republice a několikrát se vydal i za hranice, konkrétně na Slovensko a do Rakouska. Nejstálejším působištěm je ale pořád Praha a orchestr tak ctí místo svého založení. Podle slov dirigenta bylo na začátku velkým cílem dostat hráče nahoru a úroveň hraní co nejvíce vyzdvihnout, a následně měl za cíl představit tuto hudbu lidem ve známých koncertních sálech.

Pořadatelem koncertu je společnost Jičín žije.

Předprodej vstupenek od 18. 5. 2020 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP max. 10 ks.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!


Trailer


Zakoupení vstupenek