Koncert filmové hudby - Prague Film Orchestra

Koncert filmové hudby - Prague Film Orchestra

Termín
28.10.2023 - 19:00 (sobota)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 390 Kč
Zakoupit vstupenky
Délka
90 minut - přestávka : Ano
Žánr
Koncert
Bezbariérový přístup
Ano

V sobotu 28. října 2023 proběhne v Masarykově divadle v Jičíně koncert filmové hudby v podání smyčců Pražského filmového orchestru, který se filmové hudbě věnuje již sedmnáct let a v Jičíně po dvou předchozích vyprodaných koncertech vystoupí potřetí ve své historii. 

Pražský filmový orchestr v čele s dirigentem Jiřím Koryntou přijede zahrát jičínskému publiku hudbu nejen ze světových velkofilmů, a to s tituly, které pro jičínské publikum ještě nezařazoval.

Diváci se mohou v pohádkovém Jičíně těšit na skladby z celovečerních filmů Pán prstenů, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Patriot, Legenda o vášni, Hunger Games, Muzikál ze střední, seriálu Obi-Wan Kenobi a další známé melodie stříbrného plátna.

Do programu jsou zařazeny i znělky českých seriálů, zazní například ústřední melodie z jedenáctidílného kultovního seriálu Sanitka z roku 1984 a z dalších oblíbených pořadů z televizních obrazovek.

V den koncertu oslavíme 105 let vzniku samostatného československého státu. 28. říjen 1918 je klíčovým momentem ve formování českého národa a je považován za jeden z nejdůležitějších státních svátků v roce. Samostatný stát se nám může zdát jako samozřejmost, ale naši předci o něj museli usilovně bojovat. Proto se pořadatel akce rozhodl do programu zařadit skladby našeho největšího českého skladatele a tvůrce naší národní hudby – Bedřicha Smetany.

Čeká Vás klenot národní kultury a součást světového hudebního dědictví, konkrétně Vltava, která je v pořadí druhou básní vrcholného díla Má vlast. Od slavného českého skladatele dále zazní známá skladba Proč bychom se netěšili, která je jednou z nejdříve napsaných částí komické opery Prodaná nevěsta.

Zpestření přinese i talentovaný zpěvák Nikolas Put, který zazpívá písně Karla Gotta. Těšit se můžete na dnes již legendární Slavíkův hit Jdi za štěstím, který se stal ústřední melodií pohádky Jak se budí princezny režiséra Václava Vorlíčka. Dále zazní píseň Včelka Mája od skladatele Karla Svobody, která dosáhla světové proslulosti.

Kromě filmové hudby zazní také skladba z hry Kingdom Come: Deliverance, která je bezpochyby jedním z nejambicióznějších počinů české videoherní kultury. Fanoušky si získala svým na videoherní poměry neobvykle autentickým zpracováním středověku a v současné době se prodalo již přes 5 milionů kopií této hry. V letošním roce ji byl dokonce věnován celý symfonický koncert ve vyprodaném O2 universum v Praze

Nadcházející koncert v Masarykově divadle bude bohatý na fantastickou filmovou hudbu od světově známých hudebních skladatelů, jakými jsou např. John Williams, Hans Zimmer, Howard Shore nebo James Horner. Zároveň bude speciální i díky národním skladbám, které zazní na počest vzniku Československa v roce 1918.

Předprodej vstupenek od 10. 5. 2023 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP max. 10 ks. Pořadatelem akce je společnost Jičín žije s.r.o, aktuality sledujte ve Facebook události.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!