Koncert filmové hudby - Prague Film Orchestra

Koncert filmové hudby - Prague Film Orchestra

Termín
22.10.2022 - 19:00 (sobota)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 340 Kč
Zakoupit vstupenky
Délka
90 minut - přestávka : Ano
Žánr
Koncert
Bezbariérový přístup
Ano

Pražský filmový orchestr v čele s dirigentem Jiřím Koryntou přijede zahrát jičínskému publiku hudbu ze světových velkofilmů a to s tituly, které pro jičínské publikum ještě nezařazoval.

Diváci v Jičíně se mohou těšit na skladby z filmů Piráti z Karibiku, Star Wars, Návrat do budoucnosti, Alenka v říši divů, Teorie všeho, Kráska a zvíře a další známé melodie stříbrného plátna. Kromě filmové hudby zazní také rockové písně, např. od fenomenálních kapel jako jsou Queen nebo Led Zeppelin.

V Čechách se několik symfonických orchestrů občas dotýká svým repertoárem některých oblíbených titulů populární nebo filmové hudby. Těleso, které před 18 lety založil dirigent Jiří Korynta, se ovšem specializuje výhradně na interpretaci filmové, popř. muzikálové hudby živě na podiu.

Pražský filmový orchestr se jako jediný v České republice je dále výjimečný i tím, že jeho zakladatel a současně také dirigent Jiří Korynta je zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší multiinstrumentalista, když zvládl během hodiny zahrát na 28 různých hudebních nástrojů! Dnes jich zvládá dokonce ještě o šest více.

Více informací o orchestru naleznete na webových stránkách: www.pfo.cz

Aktuality sledujte ve Facebook události: https://www.facebook.com/events/535298544614972?ref=newsfeed

Předprodej vstupenek od 19. 4. 2021 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP max. 10 ks.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!


Zakoupení vstupenek