Kdo se bojí Virginie Woolfové? – předplatné “A”

Kdo se bojí Virginie Woolfové? – předplatné “A”

Termín
18.10.2021 - 19:00 (pondělí)
Místo konání
Masarykovo divadlo (kde to je?)
Cena
od 250 Kč
Zakoupit vstupenky
Autor
Edward Albee
Divadlo
Divadlo Rokoko, Praha
Přístupnost
od 12 let
Hrají
Martha - Veronika Gajerová; George - Aleš Procházka; Nick - Viktor Dvořák; Honey - Veronika Kubařová
Délka
155 minut - přestávka : Ne
Žánr
Drama
Režie
Petr Svojtka
Bezbariérový přístup
Ano

Slavné komorní drama plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her, hluboká sonda do partnerských vztahů.

Dá se říci, že toto komorní drama můžeme již dnes zařadit do kategorie „moderní klasika“. Jedná se bezesporu o jeden z nejpozoruhodnějších textů, které americká dramatika druhé poloviny dvacátého století dala světu. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra je plná nečekaných dramatických zvratů a od začátku až do konce nechává diváky v napětí.

Je pozoruhodné, že text, který vznikl v šedesátých letech minulého století jako absurdní drama, dnes zdaleka tolik absurdně nepůsobí. To, co se dříve jevilo jako nové a překvapivé – drásavý pohled na strukturu vztahů, kruté manželské hry, psychické i fyzické týrání – dnes již dávno není na jevištích tabu.

Hodnocení představení ZDE

Předprodej vstupenek od 1. 7. 2021 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!

Prosíme o dodržování aktuálně platných opatření MZ, kompletní informace ZDE. Děkujeme za pochopení.


Zakoupení vstupenek