Jičínské trojkostelí - Hudba starých mistrů

Jičínské trojkostelí - Hudba starých mistrů

Termín
8.9.2022 - 19:00 (čtvrtek)
Místo konání
Kostel svatého Jakuba Většího (kde to je?)
Cena
od 250 Kč
Délka
60 minut - přestávka : Ne
Žánr
Koncert
Bezbariérový přístup
Ne

Třetí pokračování letošního „Jičínského trojkostelí“ nás zavede do kostela sv. Jakuba na Valdštejnově náměstí, kde nás čeká „Hudba starých mistrů v moderním pojetí“ v podání Linha Singers!

V letošním roce tomu bude již 59 let, co se soubor Linha Singers věnuje originálnímu způsobu interpretace instrumentální hudby. Každý zpěvák souboru zastupuje nějaký hudební nástroj, takže všichni dohromady tvoří malý komorní orchestr. Nejde o karikaturu či lacinou zábavu, naopak, lidský hlas ve své osobité kráse dokáže často vyjádřit autorovy myšlenky mnohem přesvědčivěji než nástroj, kterému byly věnovány. Věříme, že „Linhovci“ vás o tom přesvědčí.

Rodinné stříbro (letos skutečně dvaapadesátiletého!) vokálně instrumentálního souboru Linha Singers tvoří typické vokální transkripce drobných děl velkých mistrů 17.-19. stol. Aranžmá z pera zakladatele a doposud uměleckého vedoucího Jiřího Linhy získavají jako vždy svou lehkost na swingovém tepu doprovodné kapely. Těšit se můžete na autory zvučných jmen (W.A.Mozart, F. Schubert, A. Rejcha, J.A. Benda, B. Marcello a další).

V další části koncertu pak zazní lidové písně evropských národů (české, francouzské, ruské či slovenské). Všechny jsou vynikajícími úpravami J. Linhy, nesou typický „linhovský rukopis“ a zároveň podtrhují charakter těchto, jak J. Linha říká, hudebních drahokamů.

Předprodej vstupenek v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně od 1. 8. 2022. Cena v předprodeji 250 Kč, na místě 290 Kč. Koncert je součástí projektu Jičínské léto.