Jičínské trojkostelí – Hudba k tichu

Jičínské trojkostelí – Hudba k tichu

Termín
14.7.2022 - 19:00 (čtvrtek)
Místo konání
Kostel svatého Ignáce z Loyoly (kde to je?)
Cena
od 190 Kč
Hrají
Jitka Břízová - housle, Eliška Minářová - zpěv, klavír, Jan Míchal - zpěv, klavír, varhany
Délka
60 minut - přestávka : Ne
Žánr
Koncert
Bezbariérový přístup
Ne

Zpívaná i instrumentální hudba pro klid na duši. Ta co kostely zněla po staletí i ta, která tam rozhodně patří. J. S. Bach, A. Vivaldi, G. F. Händel, Ch. Gounod, A. Dvořák, G. Fauré, H. Zimmer, P. Ulrych.

Předprodej vstupenek v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně od 23. 5. 2022. Cena v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč. Koncert je součástí projektu Jičínské léto.

Eliška Minářová (*1993) studovala na kroměřížské konzervatoři klavír pod vedením Mgr. Václava Vaita. Je absolventkou JAMU v Brně, kde studovala ve třídě MgA. Heleny Weiser. Mezi její hlavní úspěchy patří 1. cena na soutěži International Piano Competition „Ischia“ nebo absolutní vítězství a Zvláštní cena za interpretaci Vítězslava Nováka na Mezinárodní Novákově klavírní soutěži v Kamenici nad Lipou. Své klavírní dovednosti konzultovala s významnými pedagogy a předními klavíristy jak v ČR, tak v zahraničí (např. Ivan Klánský, Eugen Indjic, Philippe Raskin, Jonathan Powell ad.) Za sebou má velkou řadu sólových recitálů a jiných vystoupení. V roce 2015 vystoupila také jako sólistka s Griegovým klavírním koncertem a moll na festivalu Kroměřížské hudební léto. Věnuje se též komorní hudbě v různých obsazeních. Jako korepetitorka již získala velkou řadu ocenění zejména na pěveckých a smyčcových soutěžích. Mimo jiné také vystudovala operní zpěv na Konzervatoři Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži, kde nyní působí jako pedagog a korepetitor.

Jan Míchal je studentem 2. ročníku oboru dirigování na HAMU. Od svého dětství, které strávil na jižní Moravě, je obklopen hudbou mnoha směrů. Klasická hudba s liturgickou kantorskou praxí přispěla s přilnutím k hudbě folklórní k jeho širokému hudebnímu záběru. V současné době ho fascinace gregoriánským chorálem vede k poznávání interpretace staré hudby. Vedle studia dirigování se Jan věnuje také hře na klavír, hře na varhany, korepetici a zpěvu.

Jitka Břízová je původem z Brna a studovala hru na housle na tamější konzervatoři. Poté vystudovala na Janáčkově akademii múzických umění obor hudební management. Po studiích byla rok členkou orchestru státu Yucatán v Mexiku. V Českém ráji žila v letech 2009 – 2017 a pořádala v Jičíně koncerty klasické hudby, hudební pořady pro děti ad. V roce 2017 založila hudební agenturu Arte per tutti. Působí také jako komorní a orchestrální hráčka (Národní divadlo Brno) a autorka hudby k tanečním představením ProART Company a dalších nezávislých souborů (Krajina mé duše, Krajina, Poses, Orten_100). Spolupracuje se Spolkem ProART, který pořádá workshopový multižánrový ProART Festival, který se koná již 4. rokem také ve Valdštejnské lodžii.