Tajemství a smysl života - mimořádná předpremiéra filmu včetně diskuze s autorem filmu - VYPRODÁNO

Tajemství a smysl života - mimořádná předpremiéra filmu včetně diskuze s autorem filmu - VYPRODÁNO

Projekce filmu začíná v 19:00. Poté se uskuteční přednáška a diskuze s autorem filmu - Petrem Vachlerem.
Termín
2.10.2023 - 19:00 (pondělí)
Místo konání
Biograf Český Ráj (kde to je?)
Cena
Zvuk
české znění
Přístupnost
od 12 let (více informací)
Hrají
Jan Budař Josef Polášek Barbora Seidlová Andrea Růžičková Aneta Krejčíková Robert Jašków Petr Buchta Vladimír Javorský Valerie Vachlerová Theodor Vachler
Délka
146 minut - přestávka : Ne
Žánr
Drama, Mysteriózní
Režie
Petr Vachler
Produkce
Česká republika

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme? Probudíme se, vzpomeneme si? Pomáhají nám bytosti z jiných dimenzí? Dokážeme už pochopit smysl Hry? Kdo je Stvořitel? Kde je Království boží? Blíží se doba odhalení? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky hledá nový celovečerní film Tajemství a smysl života.

Projekce filmu začíná v 19:00. Poté se uskuteční přednáška a diskuze s autorem filmu – Petrem Vachlerem.

A proč se autor námětu, scénáře a režisér filmu Petr Vachler rozhodl natočit tak autorsky vyhraněný film?„Jako malé dítě jsem chodil plakat za dům, že všechno jednou skončí, že umřeme a dál NIC nebude. Ale co je to velké NIC? Tato otázka mě provázela celý život, možná jako většinu z nás.

Velká změna pro mě nastala v mexickém Xochitecatlu v roce 2009 při skupinovém sezení s kamarády i indiány, kdy jsem pochopil, že svět se skládá z vibrací, frekvencí, různých úrovní vnímání a pochopení. Tyto fyzické i duchovní pocity jsem si prožil později opakovaně a na různých místech světa. Impulsem byl dech, jindy slovo, dotknutí se kamene, uvolněná mysl, tělo, či vzpomínka. Prostě to může být cokoliv, pokud je mysl čistá. Jsme schopni vycítit mnoho souvislostí, starých i tisíce let, které směřují k jedinému bodu, události, proroctví. Aby se cyklus našeho vnímání světa završil a změnil. Všem je nám otevřena stejná cesta, jsme jedna stavebnice, ze které nelze vyjmout jediný prvek. Je to společná hra, všichni jsme součástí všeho. Nikdo z nás není víc, ani míň. Získal jsem pocit, že je čas sdílet informace. I proto jsem se rozhodl natočit tento film.


Další termíny

Pro tuto akci nejsou naplánovány žádné další termíny

Trailer

Pro přehrávání video obsahu ze serveru YouTube.com je nutné mít povolené ukládání marketingových cookies.
Pokud si přejete nastavení pro ukládání cookies upravit, klikněte ZDE