Tato akce již proběhla dne 14.4.2026 v 18:00.
Královský balet : GISELLE

Královský balet : GISELLE

Žánr
Balet
Hrají
Hudba: Adolphe Adam, úprava Lars Payne Choreografie: Marius Petipa podle Jeana Coralliho a Julese Perrota Produkce a dodatečná choreografie: Peter Wright Dirigentka: Vello Pahn Účinkují: bude upřesněno
Délka
165 minut
Produkce
Velká Británie

Vesnická dívka Giselle se zamiluje do Albrechta. Když však zjistí, že on je ve skutečnosti šlechtic zaslíbený jiné, propadne zoufalství a vezme si život. Její duch se připojí k vílám, pomstychtivým přízrakům mladých žen, které k smrti utancují každého muže, který jim zkříží cestu. Albrecht je sžíraný vinou a navštěvuje její hrob, kde musí čelit vílám – včetně přízraku mrtvé Giselle.
Tato romantická baletní klasika v inscenaci Petera Wrighta z roku 1985 patří k pilířům repertoáru Královského baletu. V sugestivní hudbě Adolpha Adama a atmosférické scénografii Johna Macfarlanea ožívá příběh lásky, zrady a vykoupení mezi světem živých a nadpřirozenem.

Při zakoupení vstupenky na 6 a více titulů v předprodeji, získáváte slevu pro předplatitele 50 Kč na každé představení (možno uplatnit pouze na pokladně v biografu, nebo v předprodeji v Městském informačním centru) Divadelní abonenti KZMJ mají slevu 50 Kč na každý titul.


Další termíny tohoto titulu

Pro tento titul nejsou aktuálně naplánovány žádné další termíny.
Upozornění na reprízu

Pokud Vám termín promítání nevyhovuje, zanechte nám zde svůj e-mail a my Vás na případnou reprízu filmu upozorníme.


Další akce z biografu